Соціально вагомі проекти: “Повний портфель” Благомаю

Соціально вагомі проекти: “Повний портфель” Благомаю

Найближчим часом Lepta і Obozrevatel розпочнуть публікацію Реєстру соціально вагомих проектів.

До таких проектів відносяться ініціативи, які вирішують конкретні проблеми цілих соціальних груп і територій, втілюють структурні і довгострокові позитивні зміни в освітній, медичній, культурній, екологічній та інших сферах життя українського суспільства.

Реєстр соціально вагомих проектів дозволить великому бізнесу підходити до питань благодійності більш системно і масштабно, реалізовувати свою соціальну відповідальність прогнозовано і ефективно – не озираючись на сумніви і недовіру.

Вже сьогодні ми починаємо розповідати про окремі приклади таких проектів, які втілюють українські благодійні та волонтерські організації.

“Повний портфель” – так називається проект, який вже шість років реалізує в дитбудинках благодійний фонд “Благомай”. Фонд працює з 2012 року і взяв під свою опіку 83 дитбудинки, інтернати та будинки малятка по всій Україні. А це понад 5 тисяч дітей – від новонароджених до випускників.

Одна з програм фонду – “Гарячі потреби”. Взимку діткам потрібне тепле взуття і одяг, влітку спортінвентар, шорти і футболки. А ось восени починається навчальний рік, і співробітники “Благомаю” закуповують навчальне приладдя, аби портфель у дітей був реально повним.

Держава фінансує дитячі будинки тільки за життєво важливими категоріями: комунальні витрати, зарплати співробітників і харчування дітей. Але у держави не вистачає грошей на інші потреби, починаючи від шкарпеток і трусів для дітей і закінчуючи ремонтом. Тим більше, майже не закуповується навчальне приладдя. Понад 50% цих потреб закривають благодійні організації.

Для Lepta важливо, щоб система роботи була побудована так, аби допомогу отримали саме ті, хто її потребує. Кожен інтернат надсилає список необхідного для навчального процесу. Це виглядає як офіційний запит, щоб все було максимально прозоро. Наприклад, якщо це взуття і форма, то з конкретним переліком дітей і розмірів. Канцелярію, сорочки та інше приладдя – конкретно за списком дітей і який клас. Від цього прораховується, скільки дитячих і скільки підліткових комплектів потрібно.

Така скрупульозність необхідна для того, щоб потім подавати звіти тим, хто пожертвував гроші. У благодійників не повинно бути сумнівів, що їхні гроші спрямовані на необхідне.

“Повний портфель” збирають з серпня по жовтень. Знання – річ недешева, і щоб усі 5 тисяч дітей отримали необхідне приладдя, потрібно 2,2 мільйона гривень. До середини вересня зібрано лише 300 тисяч. У цьому випадку допомогу отримає лише частина дітей. Дуже непросто зробити вибір – кому допомогти зараз, а кому в наступному році”, – говорить голова правління фонду “Благомай” Кіра Сиротенко.

Основними донорами є міжнародні компанії, чиї філії діють в Україні (Winner, PepsiCo). В статутах цих іноземних компаній буквально прописані принципи корпоративної соціальної відповідальності (КСВ). Під це відводяться навіть окремі бюджети. “Альфабанк” вибрав 5 дитячих установ у різних регіонах і взяв на себе фінансування програми “Повний портфель”. Надають допомогу українські компанії Integrites, ТД “Мітсан”. Але, на жаль, це швидше виняток.

Як показує практика, корпоративна і соціальна відповідальність українських компаній знаходиться поки на початковому рівні. Багато з них навіть не знають про КСВ і не усвідомлюють довгострокову вигоду для себе від її проявів.

Lepta і Obozrevatel висвітлюватимуть роботу благодійних організацій, формуватимуть Реєстр соціально вагомих проектів і стежитимуть за розвитком соціальної відповідальності бізнесу в Україні.

Пожертвувати гроші на найнеобхідніше для дітей з дитбудинків можна тут: http://charitymay.com/how-to-help.

Залишити відповідь

×